Ruleta nabízí nejvyšší šanci vyhrát

31.7.2022

Existuje mnoho hazardních her, které si může člověk zahrát. Ať už je to ruleta, poker, výherní automaty, sportka, sportovní sázky nebo stírací losy. Všechny hry vám nabízí určité množství rizika oproti možné výhře. Platí, že čím větší riziko, tím větší výhra, ale tím i menší pravděpodobnost na její získání. Pojďme se nyní podívat, jak velkou máte pravděpodobnost, že zvítězíte v jedné z uvedených hazardních her. Zaměříme se na získání nejvyšší možné výhry u každé z her.

Začněme oblíbenou Sportkou, která se stala evergreenem mezi českým obyvatelstvem. Pravděpodobnost výhry v prvním pořadí činí sedm set patnáct stomiliontin procenta ku jedné, ve druhém pořadí vyhraje jedna kombinace z dvou a čtvrt milionu sázek, na získání výhry v pátém pořadí je ale již šance 2 %. A jaká je šance na nejvyšší výhru ve Sportce? Zde poměr činí 1:13 983 816. Zde už lze opravdu hovořit "pouze" o štěstí.

Ve hře Šťastných deset se losuje dvacet čísel z osmdesáti a výhry jsou taktéž lákavé, mnohokrát i desítky milionů. Pravděpodobnost získání nejvyšší výhry je u této hry poměr 1: 8 911 711. Tedy opět jen velikánské štěstí.

Stírací losy jsou také oblíbenou zábavou především Čechů. Jaká je ale pravděpodobnost, že opravdu něco vyhrajete? Popravdě, dost mizivá. Existuje široká škála stíracích losů, stíráte pole a musíte buď setří tři stejná pole nebo musí být na setřeném poli určitý znak apod. Když se zprůměrují pravděpodobnosti, dostáváme se na šanci 1: 333 333.

Oproti tomu naše oblíbená ruleta může nabídnout mnohem větší šanci na úspěch. Je pravda, že v ruletě nevyhráváte za malou vsazenou částku ihned desítky milionů, vaše výhra činí maximálně 35 násobek vsazené částky, pokud trefíte správné číslo.

Pravděpodobnost, že při hraní rulety padne jedno číslo je ale méně než 3 %, pokud tedy stokrát vsadíte jedno číslo, vyhrajete méně než třikrát. Pravděpodobnost je tedy 1:37, což je v porovnání se sportkou bezkonkurenčně nejmenší číslo z výše uvedených a tedy i nejvyšší šance na výhru. Vyzkoušejte si nejdříve jak se hraje ruleta zdarma. Hraní rulety můžete natrénovat, díky internetu je velice oblíbená online ruleta. Jak je to jednoduché hrát online ruletu můžete vyzkoušet ihned na našich stránkách, najdete zde online ruletu zdarma a sami se přesvědčte, zda pravděpodobnost nelže. Hodně štěstí.


Předchozí články

Následující články


Komentáře

Zpět na přehled článků

Nejlepší bonusy

Unibet2 500 KčbonusHrát
Monte-Carlo Casino30 000 KčbonusHrát
Expekt6 250 KčbonusHrát
Betclic6 250 KčbonusHrát
Panda Royal2 500 KčbonusHrát

Staňte se fanoušky

Hrajeme ruletu již více jak 12 let