Rušení herních zařízení přineslo zvyšující se počet sázek

10.07.2022

Rok 2015 se nesl v duchu mnoha provsázených miliard, konkrétně se jednalo o 152, 2 miliard českých korun, tedy o více než 10 % více, než tomu bylo předchozí rok. Nic by na tom nebylo divného, kdyby Ministerstvo financí od roku 2014 nezačalo rušit z úřední moci herní zařízení. V této krátké době se podařilo uzavřít více než 17 tisíc herních zařízení.

Rušení heren bylo však doprovázeno výrazným zlepšením stávající výše ročního inkasa odvodu z loterií, uvedl Andrej Babiš. . „Inkaso odvodu z loterií a jiných podobných her za rok 2015 činilo 8,1 mld. Kč. Oproti roku 2014 se tedy jedná o nárůst téměř o čtvrt miliardy korun,“ doplnil náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Hlavní sázení proběhlo zejména v oblasti okamžitých loterií a u internetových kursových sázek. Oproti minulému roku došlo k přesunu prostředků od videoloterijních terminálů ke karetním turnajům, více se hraje ruleta a kostky, což jsou hry, které se řadí mezi méně škodlivé a tento přesun prostředků je tedy velice dobrý. V reálném pojetí to znamená, že lidé na obávaných videoloterních terminálech prohráli za minulý rok o 3 miliardy méně.

Máte-li chuť sázet a také vás přitahují tyto a podobné loterijní hry, pak nezapomeňte hrát odpočatí, střízliví a především si vybírat takové hry a online kasina, která mají dobrou pověst. Také mějte na paměti, že veškerá zařízení jsou nastavena tak, aby z nich měl hlavní profit provozovatel. Obelstít tato zařízení je téměř nemožné a proto hrajte pouze s prostředky, které vám nebudou v žádném případě chybět. Dřiv než začnete hrát můžete si vyzkouše hraní zdarma. Nejoblíbenější je ruleta zdarma na našich stránkách.