Mezinárodní Licence

ElectraWorks Limited splňuje nejen vysoké nároky, kladené vládou Gibraltaru, ale řídí se v zájmu svých zákazníků také kodexem asociace European Gaming and Betting Association (EGBA). EGBA stanovuje přísné normy pro zabezpečení a odpovědné řešení témat, jako je například ochrana mladistvých nebo hráčská závislost.
Další informace najdete na stránce www.egba.eu
Účast na herní nabídce bwin je povolena pouze osobám starším 18 let.
Regulační prostředí
Z důvodu skutečnosti, že ve většině zemí chybí jasný právní rámec pro online gaming a v mnoha případech je přístup soukromých poskytovatelů omezen kvůli ochraně státního monopolu, charakterizuje tento sektor určitá míra právní nejistoty.
Evropa
Rozvoj evropského sektoru online gamingu je rozhodující měrou ovlivňován rozhodnutími na evropské úrovni. Zásady formulované v tzv. rozhodnutí Gambelli Soudního dvora Evropských společenství (dále jen "Soudní dvůr") byly ještě dále upřesněny v rozhodnutí ve věci Placanica a ve dvou rozhodnutích Soudního dvora ESVO z jara 2007 týkajících se hazardních her. Podle nich musí každé omezení hazardních her zaměřené na ochranu obecného zájmu (jako je ochrana spotřebitele) "koherentně a systematicky" přispívat k jejich utlumení. Členský stát se nemůže odvolávat na nutnost omezit přístup veřejnosti k hazardním hrám, pakliže jsou jeho občané současně vybízeni k účasti na státních loteriích, hazardních hrách nebo sázení, jejichž výdělky jdou ve prospěch státní pokladny. Veškerá omezení svobody poskytování služeb musejí být navíc vhodná k uskutečnění vytyčeného cíle a nesmějí přesahovat míru nutnou k jeho dosažení. V rozhodnutí Placanica Soudní dvůr nakonec také konstatoval, že členský stát nesmí ukládat žádné trestněprávní sankce z důvodu nesplněné správní formality (vnitrostátní licence), pokud splnění této formality zamítl nebo zmařil v rozporu s právem Společenství.
Známky snahy otevřít sektor hazardních her se objevují i u Evropské komise. Od dubna 2006 zahájila Komise řízení o nesplnění povinnosti už proti deseti členským státům, jelikož zastává názor, že tyto státy porušují svými vnitrostátními předpisy o hazardních hrách evropské právo. Řízení proti Francii, Maďarsku, Švédsku, Finsku, Dánsku, Řecku a Nizozemsku se nacházejí již ve druhé fázi.
