Nejpoužívanější

Existuje několik desítek systému sázení

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho ruletních systémů sázení a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy obohacují hru o další rozměr. Sázkař se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Nejpoužívanšjší systémy pro hraní rulety

Martingale – tento systém sázení je nejznámější, ale současně i nejzrádnější systém sázení. Princip spočívá ve zdvojnásobování sázek po každé hře ve které se nevyhrálo. Sázející si vybírá sázky na červenou nebo černou barvu, na malá nebo velká čísla a sudá nebo lichá čísla.

Anti-martingale - je opakem martingale a v principu se zdvojnásobuje sázka po každé vyhrané hře. Přepokládá se, že výherní čílsa chodí v sériích. Délku si sázející určuje předem.

D'Alembert - spočívá v sázení na červenou či černou nebo malou a velkou, sudou a lichou. Vsadíte 1 jednotku na barvu. Pokud vyhrajete v první hře, pak série končí a vy začínáte znovu vsazením jedné jednotky. Prohrajete-li, vsadíte v příštím kole o jednotku víc. Když vyhrajete, vsadíte o jednotku méně, než při poslední sázce.

Fibonacci – vsadíte 1 jednotku a vyhrajete-li, znovu vsadíte 1 jednotku. Pokud prohrajete, vsadíte ve druhém kole 1 jednotku, ve třetím 2 jednotky, ve čtvrtém 3 jednotky, v pátém 5 jednotek atd. Vždy, když vyhrajete, škrtnete poslední dvě čísla z řady a pokračujete.

Labouchere – vyberete několik čísel v řadě, například 1, 2, 3, 4, 5, 6 (čísel musí být sudý počet), a vsadíte součet prvního a posledního čísla, čili 1 + 6 = 7 jednotek.  Vyhrajete-li, číslo 7 zařadíte k sérii, ta bude následující 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Znovu vsadíte součet prvního a posledního čísla, tj. 1 + 7 = 8. Po každém vyhraném kole takto přidáváte výhru. Pokud kolo prohrajete, první a poslední číslo řady přeškrtnete. Stane-li se tak v prvním kole, přeškrtnete čísla 1 a 6, v řadě zůstanou čísla 2, 3, 4, 5 a ve druhém kole vsadíte znovu součet prvního a posledního čísla, tedy 2 + 5 = 7 jednotek. Když prohrajete, vsadíte zbývajících 3 + 4 = 7 jednotek. Pokud se Vám nedaří, přijdete o vše =  1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 = 21 jednotek.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Vybírejte podle svých finančních možností a ochotě více či méně riskovat.

Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru.

V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii.

Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.