Poker

Tato stránka obsahuje informace o hraní Pokeru

Každý z nás již o hraní Pokeru jistě slyšel. Tato karetní hra zažila v posledních 10-ti letech  obrovský boom. Pokud patříte k těm co si ho ještě nevyzkoušeli ani zdarma na internetu, tak právě pro vás je určena tato stránka.

Karetní hra Poker je jednoznačně nejrozšířenější karetní hra na intenetu i v různých hráčských klubech. V samotných online casinech je pak společně s ruletou nejhranější casino hru.. Na rozdíl od "odechového" hraní rulety je hraní pokeru náročné na pamět, rychlost uvažování, ale také na čtení mimiky supeřů.

V souvislosti s hraním pokeru se dokonce diskutuje zda je to hazardní hra, nebo zda to již není sport podobně jako šachy. Možná nebude trvat dlouho a poker se přesune z casin do veřejných klubů a vítězové turnaje budu oslavováni podobně jako velmistři při šachových partiích. 

Jistě se najde mnoho argumentů pro i proti a můžeme donekonečna diskutovat, nic na tom však nezmění, že hrani Pokeru bude mít své obdivovatele ať už jim budeme říkat sportovci, nebo tradičně hráči pokeru. Dle našeho názoru je každá lidská hra postavena na určité úrovni na štěstí. Pokud hrají špičkový hráči pokeru je to podobné jako když hrají špičkový hráči šachů. Rozdíly ve hře profesionálních hráčů jsou minmální a často záleží na momnetální formě, náladě a často i štěstí ve hře.

Pravidla Pokeru

Na prvni pohled pravidla pokeru nejsou příliš složitá a většina začátečníků spoléhá hlavně na štěstí. Nicméně ani čtyři esa v ruce nazaručují maximální výhru, bude záležet i na ostatních hráčích zda se cítí na licitaci s ostatními hráči, pokud ne hra je pro Vás příliš brzo u konce.

Pokud chcete poker hrát nejen pro zábavu, čeká vás tvrdý trénink. Poker na nejvyšší úrovni není o štěstí, ale o perfektně zvládnuté hře. Pokud se rozhodnte věnovat pokeru svůj čas a peníze, zjistíte, že hraní pokeru se stejně zdatnými hrači je vzrušující a tvrdá hra. Základní pravidlo správného hraní pokeru je podobně jako v jiných hrách, perfektní znalost teorie hry a matematické zákonitosti pravděpodobnosti.        

Hraní pokeru se vyvíjí podobně jako ostatní hazardní hry. Ze svojí původní podoby Draw a Stud se již můžeme potkat s minimálně čtyřmi různými variacemi pokeru. Jednou z nejstarší verzí pokeru je Seven-card-stud. Podoba i název pocházejí(jak jinak) z USA. Český ekvivalent by mohl znít "dolů po řeceů, název má spojitost s oblastí řeky Mississippi. Mnohem známější varianta pokeru je z Texasu nazývána Holď em. Můžete se setkat a si i do budoucna se můžeme setkávvat s dalšími variacemi.