Systém  Labouchere

Systém Labouchere je také nazýván jako odškrtávací systém, proto potřebujete tužku a papír. Můžete zde vyhrát poměrně vysoké částky při nízkých sázkách a strávit u rulety mnoho času, aniž potřebujete velký počáteční kapitál. Oproti systému Martingale, kdy při delší neúspěšné sérii musíte vsadit extrémně mnoho, v Labouchere jsou sázky výrazně nižší. Pokud napíšete dlouhou řadu čísel, sázky budou vyšší a také budete o mnoho déle hrát.

Jak systém Labourche funguje?

Napište si libovolně dlouhou vzestupnou řadu čísel, například 1, 2, 3, 4, 5. Výše sázky je součet první a poslední číslice, tj. 1 + 5 = 6. Vsadíte 6 jednotek na zvolenou barvu (nebo na sudou či lichou nebo velkou či malou) a budete sázet pouze na ni. Roztočíte ruletu a čekáte…

Vyhrajete-li, škrtnete dvě číslice (z každé strany jednu), tedy 1 a 5, číselná řada nyní činí 2, 3, 4, takže další sázka bude 2 + 4 = 6.

Prohrajete-li, přidáte prohranou částku, to znamená 6 na konec řady, která je nyní 1,2, 3, 4, 5,  6, takže příště vsadíte 7.

Tímto způsobem postupujete dál, až vám na papíře nezbydou žádná čísla a zjistíte, že jste vyhráli. Princip spočívá v tom, že na ruletě jsou pouze dvě barvy, takže pokud právě nepadne nula, vždy padne jedna nebo druhá barva, to znamená, že byste měli mít přibližně stejný počet výher jako proher.

Při prohře přidáváte jedno číslo a při výhře škrtáte dvě čísla.

Úpravy systému:

Labouchere na 2 tucty, Labouchere na obě barvy, Zkrácený Labouchere.